1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu:
 • Msza św. we wtorek, i czwartek o godz. 6.30, w pozostałe dni o godz. 17.00.
 • W poniedziałek po Mszy św. katecheza dla dzieci z klasy trzeciej przed I Komunią św.
 • Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
 • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej potem Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • W sobotę i niedzielę przeżywać będziemy nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej w związku z 30 – leciem powstania naszej diecezji. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. na powitanie figury Matki Bożej i Godzinki do Matki Bożej. W ciągu dnia zapraszam do nawiedzenia świątyni i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i Matką Bożą. Zapraszam rodzinami i indywidualnie. O godz. 17.00 Masza św. i zakończenie adoracji. Figura Matki Bożej pozostanie z nami do niedzieli.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Sumą, potem przewieziemy figurze Matki Bożej do Zdyni, o godz. 8.10, Gorzkie Żale o godz. 8.30 Msza św. figura powróci do Smerekowca na sumę, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale. Po każdej Mszy św. akt zawierzenia rodzin Matce Bożej. Po Gorzkich Żalach przekażę figurę do następnej parafii. Zmiana tajemnic różańcowych w Zdyni i po Sumie.
 • W piątek 10 marca rozpoczniemy rekolekcje parafialne, zachęcam do modlitwy o dobre przeżycie i owoce, a także o dobrą spowiedź.
 1. Dziękuję rodzinie Heleny i Antoniego Wilk, oraz z ubiegłego tygodnia Natalii i Damianowi Motyka za opiekę nad świątynią, sprzątanie i ofiarę, od piątku następną rodzinę z kolejki. Dziękuję za ofiary do puszek na pomoc w Turcji – 1250 zł
 2. W bieżącym roku planuję remont ogrodzenia przy drodze, nasadzenie drzewek i krzewów wokół świątyni, nawiezienie ziemi i posianie trawy oraz termomodernizację plebani – tu spodziewam się sporej dotacji z projektu.
 3. Intencje mszalne:

Poniedziałek 27 II

17.00

 + Leszek Pyrdoł – od pracowników Przedszkola w Smerekowcu.

Wtorek 28 II

6.30

 + Piotr Gromala – od Władysława z rodziną

Środa 1 III

17.00

 + Jan Gogoc – od brata Adama z żoną i dziećmi z Tylicza

Czwartek 2 III

6.30

 + Jan Gogoc – od syna Mariana z żoną

Piątek 3 III

17.00

 + Janina, Antoni Stępień

Sobota 4 III

8.00

 + Jan Bożek – od córki Grażyny z rodziną

17.00

 + Leszek Pyrdoł – od Anny i Mieczysława z rodziną

Niedziela 5 III

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Anna Ciapaj – 2 r. śm.

10.30

 + Stanisław Pajdzik – od córki Urszuli z rodziną