1. Dzisiaj czwarta niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed sumą. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i samochodów – wspieramy ofiarą misjonarzy.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, we wtorek i czwartek rano o 7.00.
  • W liturgii Kościoła w środę wsp. św. Marty, w czwartek wsp. św. Brygidy, w piątek św. Ignacego z Loyoli, sobotę Alfonsa Marii Liguoriego.
  • W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji narodowej ze względu na ważne wydarzenia naszej historii, które w tym miesiącu się dokonały – zachęcam do abstynencji, pierwsza sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne.
 4. Dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad świątynią i koszenie trawy, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki. Dziękuję, za ofiary do puszek na pomoc powodzianom – zebraliśmy 944 zł. Dziękuję za ofiary na utrzymanie cmentarza i prace przy świątyni. Bóg zapłać.
 5. Zmarł śp. Stefan Roman, Tato ks. Piotra Romana, proboszcza w Gładyszowie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 lipca br. o godz. 11 w parafii Rożnowice.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 7. Intencje mszalne:

Poniedziałek 27 VII

18.00

 + Piotr Hyra

Wtorek 28 VII

7.00

 + Maria Pajdzik – od Sabiny Kołodziej z Agnieszką i mężem

Środa 29 VII

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB dla rodziny

Czwartek 30 VII

7.00

 + Edward Łukasik – od sąsiadki Zofii Łukasik i syna Andrzeja z Regietowa

Piątek 31 VII

18.00

 + Edward Łukasik – od rodziny Iskrów

Sobota 1 VIII

18.00

 + Maria Pajdzik – od rodziny Bajorków z Krygu

Niedziela 2 VIII

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Genowefa Dziamba – od Rady Parafialnej.

10.30

 + Anna Gromala – od Władysława z rodziną.