1. Dzisiaj 17 niedziela zwykła w roku liturgicznym, wypominki zmarłych przed Mszą św. poranną, święto św. Jakuba Ap i wsp. Św. Krzysztofa – modlimy się za kierowców, po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów – zbieramy środki na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy dziękując Panu Bogu za bezpieczną jazdę. Dziś Dzień Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski za tydzień zbiórka do puszek na pomoc powodzianom.
 2. W tym tygodniu:
 • Msze św. codziennie o godz. 18.00, ale we wtorek i czwartek o godz.7.00.
 • W liturgii kościoła w poniedziałek św. Joachima i Anny, w czwartek św. Marty, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
 • W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne, zbiórka do puszek na pomoc powodzianom, rozpocznie się iesiąc sierpień – zachęcam do abstynencji od alkoholu.
 • Za tydzień w cerkwi grekokatolickiej Opieki MB na górze Jawor w Wysowej koncert plenerowy muzyczny, zaprasza ks. Jarosław, szczegóły na plakacie.
 1. Dziękuję rodzinie Klimków za opiekę nad świątynią i koszenie, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Proszę do koszenia cmentarza i parkingu przy cmentarzu i świątyni następujących gospodarzy i ich rodziny: Janowiec Ryszard, Cetnarowski Paweł, Pajdzik Czesław, Piątek Paweł, Pierzga Leszek, Pierzga Maciej, Świątek Dariusz, Kita Zdzisław, Stępień Zbigniew, Pajdzik Rafał.
 3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
 • Krzysztof Maciuszek, s. Kazimierza i Danuty, zam. Smerekowiec i Ewa, Maciuszek z d. Król, c. Tadeusza i Zyty, z Uścia Gorlickiego, zap. II.
 1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną w pierwszą sobotę sierpnia – 7 sierpnia: Stara Wieś koło Brzozowa – sanktuarium MB Wniebowziętej, ogród biblijny, klasztor księży Jezuitów, Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, Nabożeństwo fatimskie w sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym – koszt około 55 zł zależnie od ilości uczestników. Wyjazd około 8.30 powrót 22.30.
 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 26 VII

18.00

 + Anna Biegańska r. śm. – od córki z rodziną

Wtorek 27 VII

7.00

 + Józefa Kuczaj – od Anny Bolisęga z Gładyszowa

Środa 28 VII

18.00

 + Franciszka Piątek – od Elżbiety i Wiesława Dwojak

Czwartek 29 VII

7.00

 + Józefa Kuczaj – od rodziny Kawów

Piątek 30 VII

18.00

 + Józefa Kuczaj – od rodziny Stępniów z Kwiatonia

Sobota 31 VIII

13.00

Chrzcielna

18.00

Chrzcielna

Niedziela 1 VIII

7.00

 + Maria Cycoń – 4 r. śm., Czesław Cycoń, Stanisław Łacek.

8.30 Zdynia

 + Edward Łukasik

10.30

Za parafian