1. Dziś 18 Niedziela Zwykła, wypominki zmarłych przed sumą.
 2. W tym tygodniu:
 • Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
 • Msze św. o godz. 18.00, we wtorek będzie Mszy św., a w czwartek rano o godz. 7.00
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianneya, w piątek rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP – MB śnieżnej, w sobotę święto przemienienia Pańskiego.
 • W czwartek, 4 sierpnia 2022 r. wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę.
 • Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
 • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i Litania do Matki Bożej.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne.
 1. Dziękuję rodzinie Grzegorza Łukasika za opiekę nad świątynią, sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Józef Waszczyszak, s. Józefa i Heleny, zam. Smerekowiec i Kinga Pawula, c. Wiesława i Marii, zam. Zaborów, zap. II, oraz Damian Klimek, s. Henryka i Bogusławy, zam. Smerekowiec i Jolanta Czuchta, c. Romana i Krystyny, zam. Zdynia, zap. I.
 3. W tym tygodniu prawdopodobnie rozpoczniemy prace związane z układaniem kostki wokół świątyni, tych, którzy nie dokonali wpłaty na tę inwestycję zachęcam do ofiarności i proszę o modlitwę i błogosławieństwo Boże w tych pracach.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 5. Intencje mszalne:

Poniedziałek 1 VIII

18.00

Za parafian

Środa 3 VIII

18.00

 + Piotr Grząślewicz

Czwartek 4 VIII

7.00

 + Leszek Pyrdoł – od Marii i Wiesława Korzeń z Ropy

Piątek 5 VIII

18.00

Dzięczyna za pomyślne leczenie i z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Marii.

Sobota 6 VIII

18.00

 + Jan, Zofia Michalak, Jadwiga i Wawrzyn Paterak

Niedziela 7 VIII

7.00

 + Henryk Cycoń – od siostry Czesławy z mężem

8.30 Zdynia

 + Emilia Sułowicz – 1 r. śm.

10.30

Za parafian