1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu:
 • Rozpoczął się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
 • Msze św. o godz. 18.00, we wtorek i środę rano o godz. 7.00
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, Patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary.
 • Za tydzień 19 Niedziela Zwykła, wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 1. Dziękuję rodzinie Pauliny i Rafała Bielskich za opiekę nad świątynią, sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Józef Waszczyszak, s. Józefa i Heleny, zam. Smerekowiec i Kinga Pawula, c. Wiesława i Marii, zam. Zaborów, zap. III, oraz Damian Klimek, s. Henryka i Bogusławy, zam. Smerekowiec i Jolanta Czuchta, c. Romana i Krystyny, zam. Zdynia, zap. II.
 3. Rozpoczęliśmy prace związane z układaniem kostki wokół świątyni, dziękuję wszystkim, którzy dokonali wpłaty na tę parafialną inwestycję, tych, którzy nie dokonali wpłaty zachęcam do ofiarności a wszystkich proszę o modlitwę i błogosławieństwo Boże w tych pracach.
 4. Proszę do koszenia cmentarza i parkingów następujących gospodarzy i ich rodziny: Gogoc Stanisław, Gałas Krzysztof, Kita Roman, Kita Andrzej, Klimek Irena, Nykiel Krzysztof, Kita Jacek, Kukawski Radosław, Iwański Robert, Siuta Zygmunt.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 6. Intencje mszalne:

Poniedziałek 8 VIII

18.00

O ulgę w cierpieniu dla Mamy i otwarcie się na Bożą Nieskończoną Miłość i o siły dla Taty

Wtorek 9 VIII

7.00

W intencji chorych i starszych naszej parafii

Środa 10 VIII

7.00

 + Leszek Pyrdoł – od Anny i Daniela Daniec z Brunar

Czwartek 11 VIII 

18.00

W int Zosi i Tomasza o Boże prowadzenie w życiu, dary Ducha św. i opiekę MB

Piątek 12 VIII

18.00

 + Leszek Pyrdoł – od Władysława Kubik z Mszany Górnej

Sobota 13 VIII

18.00

 + Barbara Łukasik – 4 r. śm.

Niedziela 14 VIII

7.00

 + Henryk, Maria, Czesław Cycoń, Władysław Siuta

8.30 Zdynia

 + Stanisława Dwojak – 18 r. śm., Bronisław Dwojak

10.30

Za parafian