1. Dzisiaj druga niedziela Adwentu, „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”, z tej okazji zbiórka do puszek.
  2. Rozpoczął się czas Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń i umartwień oraz abstynencji, a także uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
  3. W tym tygodniu:
    • Msza św. Roratnia z rozważaniem adwentowym o godz. 18.00, zapraszam każdego a szczególnie dzieci z lampionami, zapraszam także na Roraty kandydatów do sakramentu bierzmowania – w środę katecheza.
    • W liturgii Kościoła w środę wsp. św. Łucji, w czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, w sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.
    • Za tydzień trzecia niedziela Adwentu, Gaudete, rozpoczyna się druga część Adwentu skierowana ku tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
  4. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią. Od piątku zapraszam następną rodzinę. Proszę rodziny z Regietowa o przygotowanie dekoracji na święta (choinki i szopka).
  5. Intencje mszalne:

Poniedziałek 11 XII

18.00

O zdrowie dla Marii

Wtorek 12 XII

18.00

 + Józef Jabłczyk – 13 r. śm., Józef Ludwin, Leszek Pyrdoł, Jacek Wszołek

Środa 13 XII

18.00

 + Józef, Stefania, Anna

Czwartek 14 XII

18.00

 + Jan Żywiec – z ok. imienin

Piątek 15 XII

18.00

 + Jan Hojsak – od Julii Gryboś

Sobota 16 XII

18.00

 + Leszek Pyrdoł, Zenon, Katarzyna Tomasz Pyrdoł, Józef Ludwin

Niedziela 17 XII

7.00

 + Henryk Cycoń – od Józefa i Zofii Zborowskich z Czermnej

8.30 Zdynia

 + Wiktoria, Antoni Zygmunt Meler, Zofia, Franciszek, Ludwin, Anna, Władysław Kluś, Cecylia, Tadeusz Pawełczyk, Bożena Pankowska

10.30

Za parafian