1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach wspierajmy Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek. Trwa czas Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń i umartwień oraz abstynencji, a także uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Codziennie możliwość spowiedzi. Przed Mszą św. poranną w niedziele i w dni powszednie Adwentu śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych w niedziele Adwentu przed sumą.
 2. W tym tygodniu:
 • Msza św. – RORATY z rozważaniem adwentowym o godz. 17.00, codziennie możliwość spowiedzi, zapraszam dzieci z lampionami.
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek św. Mikołaja we wtorek św. Ambrożego,
 • W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza św. w Zdyni o godz. 15.30 w Smerekowcu o godz. 17.00. zakończenie roku św. Józefa – po Mszy św. akt zawierzenia św. Józefowi. Poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci z klasy trzeciej.
 • W piątek po Roratach katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Za tydzień trzecia niedziela adwentu.
 1. Dziękuję rodzinie Klimków za opiekę nad świątynią i przygotowanie dekoracji adwentowej, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki, potem jeszcze jedna rodzina i proszę kolejne cztery rodziny i rodzinę Janowców o przygotowanie choinki i dekoracji świątecznych. Proszę o wcześniejszy kontakt.
 2. Czwarta fala pandemii rozwija się. Obowiązuje nas limit – połowa miejsc – nie dotyczy zaszczepionych. Nie będzie dekanalnych spowiedzi przedświątecznych, aby unikać skupisk i gromadzenia się, w związku z tym apel o spowiedź w swojej parafii na chwilę przed świętami.
 3. Jest prośba do naszej społeczności o pomoc dla Kuby chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Pomoc ma polegać na przygotowaniu ciast, które chętni mogą upiec i przywieść w czwartek do świetlicy w Smerekowcu na 16.00. Ciasta będą rozprowadzane przy kościołach w Gorlicach w niedzielę 12 XII za datek do puszek.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św. Do nabycia opłatki na stół wigilijny. W sklepie Torby Miłosierdzia na pomoc dla potrzebujących.
 5. Intencje mszalne:

Poniedziałek 6 XII

17.00

  + Maria, Franciszek Gryboś

Wtorek 7 XII

17.00

 + Aniela, Władysław Gumulak i zmarli z rodziny.

Środa 8 XII NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP

15.30 Zdynia

 + Maria, Ignacy.

17.00

 + Waleria, Józef, Jan, Małgorzata Barłóg. Bogumiła Przetacznik. Edward Łukasik.

Czwartek 9 XII

17.00

W intencji chorych i starszych naszej parafii o zdrowie i bł. Boże.

Piątek 10 XII

17.00

 + Mirosław, Teresa, Maria, Hilary, Henryk, Łucja Tomaszkiewicz. Władysław, Katarzyna Potoniec. Franciszek, Aniela, Jan Stanisław Gryboś. Paweł Klocek. Bogdan Bubernak. Roman Łukasik. Ignacy, Maria Hawryłczak. Anna Flejszerowicz. Maria Cyrkot.

Sobota 11 XII

17.00

 + Maria Pajdzik – od uczestników pogrzebu.

Niedziela 12 XII

7.00

 + Maria Pajdzik – od uczestników pogrzebu.

8.30 Zdynia

 + Andrzej Siwak – 13 r. śm. – z int synów z rodzinami

10.30

Za parafian