1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Po sumie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.. Składajmy w świątyni skarbonki z jałmużną wielkopostną. Wypominki zmarłych przed sumą, składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej..
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 1 osoba na 15 m2 osób na nabożeństwie. U nas to 13 osób. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy, co staje się dla wielu czymś oczywistym
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 7.00.
  • W liturgii Kościoła w czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski, w sobotę, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
  • Za tydzień 3 Niedziela Wielkanocna, wypominki zmarłych przed Mszą poranna.
 4. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę na świątynię. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki. (Na początku sezonu letniego przypominam, że obowiązkiem wyznaczonej rodziny jest także koszenie trawy i sprzątanie ogólnodostępnej ubikacji).
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Apostolstwo Chorych, i stałej lektury Pisma św.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek 20 IV 18.00  + Franciszka Piątek – od córki Grażyny z rodziną.
Wtorek 21 IV 7.00  + Franciszka Piątek – od syna Pawła z żoną.
Środa 22 IV 18.00 W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.
Czwartek 23 IV 7.00  + Józefa Kuczaj – od wnuczki Joanny z mężem i dziećmi.
Piątek 24 IV 18.00  + Józefa Kuczaj – od wnuka Dariusza z rodziną.
Sobota 25 IV 18.00  + Piotr Waszczyszak – od rodzin Stępniów i Deciów z Kwiatonia.
Niedziela 26 IV 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Bronisław Dwojak – 28 r. śm., Stanisława Dwojak.
10.30 + Stefania Kowalczyk – 2 r. śm. Józef Kowalczyk – 11 r. śm.