1. Dziś 22 niedziela zwykła, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, w katedrze w Rzeszowie diecezjalne dożynki – dziękczynienie za zbiory i błogosławieństwo w pracy.
 2. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 18.00, we wtorek nie będzie Mszy św., w sobotę o godz. 7.00 i 14.00
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek wsp Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • W czwartek rozpoczyna się wrzesień i Nowy Rok Szklony, Msza św. na rozpoczęcie wyjątkowo, ze względu na remont świątyni w Gładyszowie, dla dzieci i młodzieży ze Smerekowca o godz. 18.00 w Smerekowcu z możliwością spowiedzi przed Mszą św.
 • Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
 • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i Litania do Matki Bożej.
 • Za tydzień 23 niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne, na Jasnej Górze w Częstochowie ogólnopolskie dożynki – dziękczynienie za zbiory i błogosławieństwo w pracy.
 1. Ochotnicza Straż Pożarna w Smerekowcu ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców miejscowości Smerekowiec oraz wszystkich sympatyków i przyjaciół naszej jednostki na uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Smerekowiec w dniu 3.09.2022 r.-sobota.

Program uroczystości:

14: 00 – Msza Święta w świątyni w Smerekowcu.

ok.15: 15 – Uroczysty apel na placu przed remizą w Smerekowcu.

17: 00 – piknik na placu za remizą, darmowy grill, rożen i atrakcje dla dzieci.

Po Mszy Świętej będzie podstawiony autokar, który zawiezie zainteresowanych pod remizę. Prosimy nie parkować samochodów na parkingu przy remizie, by pozostawić miejsce dla zaproszonych gości. Zaprasza OSP Smerekowiec.

 1. Dziękuję rodzinie Julii Kita za opiekę nad świątynią, sprzątanie, kwiaty, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Trwają prace związane z wymianą ścieżki procesyjnej wokół świątyni, mam nadzieję, że w tym tygodniu zostaną zakończone i za tydzień podam rozliczenie inwestycji. Udało się również rozpocząć prace związane z tworzeniem parkingu dla niepełnosprawnych i starszych pomiędzy ogrodzeniem a drogą. Już dziś dziękuję p. Sołtys, Radnym Gminnym, i Radnym Parafialnym za podjęcie starań a całej społeczności Smerekowca za przekazanie funduszu sołeckiego na ten cel. Potrzebne będzie jeszcze pozyskanie funduszy na położenie odpowiedniej nawierzchni tego parkingu i jego oznakowanie, i tu również liczę na wsparcie i pomoc. Gdy pozyskamy ziemię na łączkę pomiędzy ogrodzeniami potrzeba będzie czynu parafialnego, aby ją rozgarnąć i ułożyć.
 3. Zmarł ks. Stanisław Gąsior proboszcz w Gładyszowie w latach 1993 – 1996, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 29 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00 w Nockowej.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.

 

 1. Intencje mszalne:

 

Poniedziałek 29 VIII

18.00

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuczki Moniki z mężem i dziećmi.

Środa 31 VIII

18.00

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuka Dariusza z żoną.

Czwartek 1 IX

18.00

 + Henryk Cycoń – od Moniki z Wojtkiem i Kamilkiem.

Piątek 2 IX

18.00

 + Henryk Cycoń – od siostrzenicy Marceliny z mężem i córką.

Sobota 3 IX

7.00

 + Ks. Stanisław Gąsior

14.00

W int strażaków

Niedziela 4 IX

7.00

 + Marian Łukasik – r. śm.

8.30 Zdynia

 + Stefania – z okazji imienin, Jan Tomasik – od córki Janiny z Gliwic.

10.30

Za parafian