1. Dziś 23 niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne, na Jasnej Górze w Częstochowie ogólnopolskie dożynki – dziękczynienie za zbiory i błogosławieństwo w pracy.
 2. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 18.00, we wtorek o godz. 6.30.
 • W liturgii Kościoła w czwartek święto Narodzenia NMP – MB siewnej – poświęcenie ziarna na zasiew, Msza św. w Zdyni o godz. 16.30 i w Smerekowcu o 18.00.
 • Za tydzień 24 niedziela zwykła, wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 1. Dziękuję rodzinie Agnieszki Pierzga za opiekę nad świątynią, sprzątanie, kwiaty, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Zakończyliśmy prace związane z wymianą ścieżki procesyjnej wokół świątyni. Całkowity koszt 70 000 zł., z czego 22 200 zł., z 97 wpłat rodzin w tym roku, 10 000 zł., z wpłat z wpłat z roku 2020 na remont ściany, i ze składek z ostatnich lat i dochodów tzw. Jura stole, oraz ofiar składanych przy zimowym sprzątaniu kościoła. Jest grupa rodzin, które nie złożyły żadnej ofiary, ale kościół będzie im potrzebny, proszę o dołączenie się wspólnego dzieła. Nadmienię także, że wymieniłem okna na plebani na kwotę 12 500 zł.
 3. Udało się również zakończyć prace związane z tworzeniem parkingu dla niepełnosprawnych i starszych pomiędzy ogrodzeniem a drogą. Jeszcze raz dziękuję za podjęcie starań a całej społeczności Smerekowca za przekazanie funduszu sołeckiego na ten cel. Potrzebne będzie jeszcze pozyskanie funduszy na położenie odpowiedniej nawierzchni tego parkingu, wykończenia, odprowadzenia wody i jego oznakowanie, i tu również liczę na wsparcie i pomoc.
 4. W poniedziałek 5 IX 2022 r. o godz. 16.00 w świetlicy zebranie wiejskie.
 5. Potrzeba nam pozyskać ziemię na łączkę pomiędzy ogrodzeniami, gdyby ktoś miał możliwości w tej kwestii proszę o szybki kontakt. Już w tym tygodniu proszę kolejną grupę od koszenia do prac zmiennych przy świątyni. Proszę następujących gospodarzy i ich rodziny: Andrzej Żegleń, Kazimierz Wilk, Antoni Wilk, Warzecha Paweł, Florek Stanisław, Warzecha Czesław, Smołkowicz Maria, Miśtak Helena, Tadeusz Wilk, Kożuch Krystyna, Miśtak Stanisław, Klimek Krzysztof.
 6. Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo – gaśniczego dla naszej straży. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pozyskanie wozu i zorganizowanie uroczystości, zespołowi Michael za obstawę liturgiczną, KGW i wszystkim za udział oraz wspólną modlitwę w intencji strażaków.
 7. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, Niedziela z nowym tygodnikiem w cenie 10 zł., zachęcam także do stałej lektury Pisma św.
 8. Intencje mszalne:

Poniedziałek 5 IX

18.00

 + Andrzej Hojsak – od Zbigniewa Kucharskiego

Wtorek 6 IX

6.30

W int chorych i seniorów naszej parafii.

Środa 7 IX

18.00

 + Andrzej Hojsak – od Ryszarda Durana z Binarowej z rodziną.

Czwartek 8 IX

16.30 Zdynia

 + Helena Wszołek – z int Małgorzaty i Zdzisława Leszkiewiczów z rodziną.

18.00

 + Piotr Gromala – od siostrzenicy Małgorzaty z rodziną.

Piątek 9 IX

18.00

 + Piotr Gromala – od siostrzenicy Urszuli z rodziną

Sobota 10 IX

18.00

 + Piotr Gromala – od Henryka Darowskiego

Niedziela 11 IX

7.00

 + Henryk Cycoń – od Krystyny i Antoniego Plata

8.30 Zdynia

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuka Bogdana Waszczyszak z rodziną

10.30

Za parafian