1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, rozpoczyna się Tydzień Misyjny – składka na misje, dzisiaj coroczne liczenie uczestniczących we Mszy św., planowane na dzisiejszą niedzielę bierzmowanie zostało odwołane, o nowym terminie powiadomię w odpowiednim czasie.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Komunie św. przyjmujemy na rękę.
 3. W tym tygodniu:
  • W liturgii kościoła we wtorek św. Jana Kantego, w czwartek wsp św. Jana Pawła II, w piątek św. Józefa Bilczewskiego.
  • Msze św. codziennie o godz. 17.00. po Mszy św., nabożeństwo różańcowe. Do prowadzenia różańca zapraszam:
 • W poniedziałek klasa – 6 i 7 SP
 • We wtorek – klasy 4 i 5 SP.
 • W środę – klasy 3 SP
 • W czwartek klasy 1 i 2 SP
 • Piątek – 8 SP – i kandydaci do bierzmowania.
  • Za tydzień czwarta niedziela miesiąca, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.
 1. Papież Franciszek zatwierdził uaktualnioną i oficjalną wersję Litanii Loretańskiej. Tekst na naszej stronie.
 2. Dziękuję parafianom, którzy w sobotę pracowali przy skuwaniu tynku w prezbiterium naszej świątyni. Pracowali Bożek Sylwester, Gałas Krzysztof, Gromala Władysław, Hojsak Marek i Stefan, Hotloś Stanisław, Janowiec Ryszard, Karbownik Jacek, Kita Roman, Kmak Wacław, Kula Jan, Ludwin Stanisław, Siuta Mieczysław, Siwek Kazimierz i Leszek. Bóg zapłać. W czerwcu przyszłego roku, gdy ściany wyschną nałożony zostanie specjalny tynk. Dziękuję czterem kolejnym rodzinom (Hojsak Stefan, Marek, Sebastian i Mateusz) za sobotnie sprzątanie opiekę nad świątynią i od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – pójdziemy sprzątać groby naszych bliskich, nie zostawiajmy śmieci na cmentarzu, (naszym ani innym) przy grobach, ogrodzeniu, drzewach i innych niewłaściwych miejscach. Śmieci składajmy w kontenerach lub zabierajmy do domu, i segregujmy, szczególnie wypalone znicz, wkłady plastikowe i śmieci organiczne, trawy liście itp. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki na wypominki.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 5. Intencje mszalne:

Poniedziałek 19 X

17.00

 Za zmarłe rodzeństwo z obu stron

Wtorek 20 X

17.00

 + Leszek Pyrdoł – od syna Pawła z żoną Pauliną i wnuczką

Środa 21 X

17.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB dla rodziny.

Czwartek 22 X

17.00

 + Stefania, Józef, Anna

Piątek 23 X

17.00

W int. Bartka w 18 urodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł Boże w dorosłym życiu

Sobota 24 X

17.00

5 r. ślubu Magdaleny i Daniela dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł Boże i potrzebne łaski dla Jubilatów i Ich dzieci

Niedziela 25 X

7.00

W 30 r. ślubu Renaty i Mariana Smołkowiczów – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł Boże w życiu małżeńskim i rodzinnym.

8.30 Zdynia

 + Marian Bożek – 7 r. śm.

10.30

 + Jan Maciuszek i syn Jan Maciuszek w r. śm.