1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, przed Mszą św. poranną godzinki o NP. NMP, wypominki zmarłych przed sumą.
 2. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres liturgicznego bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kościół przychodzi z pomocą, jako szafarz Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymii.
 3. W tym tygodniu:
 • Msza św. Roratnia z rozważaniem adwentowym a wcześniej godzinki o NP. NMP o godz. 17.00, codziennie możliwość spowiedzi, zapraszam dzieci z lampionami.
 • W liturgii Kościoła w wtorek, św. Łucji, w środę św. Jana od Krzyża.
 • W poniedziałek po Roratach katecheza dla dzieci z klasy trzeciej przed I komunią św.
 • We wtorek, 13 grudnia 2022 r. przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
 • Od piątku, 16 grudnia, nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia
 • Za tydzień czwarta niedziela Adwentu, przed Mszą św. poranną godzinki o NP. NMP, wypominki zmarłych przed sumą.
 1. Dziękuję rodzinie Pauliny i Macieja Fryzowiczów za opiekę nad świątynią, sprzątanie i ofiarę od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Przegląd kolęd i pastorałek w różnych wyznaniach i językach w świątyni w Smerekowcu, Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału 15 stycznia 2023 r., po sumie. Organizatorami są: Zespół Michael. Stowarzyszenie Nasz Smerekowiec, KGW Smerekowiec.
 3. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej, a także do stałej lektury Pisma św. Do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. Także w sklepie Torby Miłosierdzia na pomoc dla potrzebujących i świece Caritas.
 4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 12 XII

17.00

 + Jan Gogoc – od swata Zygmunta z Bobrownik

Wtorek 13 XII

17.00

 + Jan Gogoc – od córki Justyny Słowik z mężem i rodziną

Środa 14 XII

17.00

 + Stanisław Pajdzik – od brata Andrzeja z żoną

Czwartek 15 XII

17.00

 + Stanisław Pajdzik – od syna Roberta z rodziną

Piątek 16 XII

17.00

 + Leszek, Zenon, Katarzyna, Tomasz Pyrdoł, Józef Ludwin.

Sobota 17 XII

17.00

+ Jan Bożek – od żony – 7 dzień po śm.

Niedziela 18 XII

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Andrzej Siwak – 14 r. śm. – od synów z rodzinami

10.30

 + Genowefa Gromala – od rodziny Hudzików i Szpakowskich z Moszczanicy.