Ogłoszenia – III niedziela Adwentu (16 XII 2018 r.)

  1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu, rano Godzinki, przed sumą wypominki zmarłych, po Mszach św. w salce na plebani kiermasz świąteczny gdzie można kupić stroiki, anioły i inne rękodzieła wykonane przez dzieci i dorosłych. Cały dochód przeznaczony jest na misje w Afryce. Kiermasz został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka „Lilia Złotogłów” w Smerekowcu, we współpracy ze świetlicą wiejską, Caritas oraz chętnymi osobami. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za współpracę. W kościele można nabyć opłatki na Wigilię.
  2. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek rozpoczyna się druga część Adwentu skierowana na Święta Tajemnicy Wcielenia – Boże Narodzenie, Roraty w poniedziałek, i środę o godz. 17.00, we wtorek 0 godz. 18.00, w czwartek, piątek i sobotę ze względu na spowiedzi w Gorlicach Roraty rano o godz. 7.00, przed Mszą św. godzinki o NPNMP, oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem zapraszam przede wszystkim dorosłych, a dzieci z lampionami.
  • We wtorek spowiedź adwentowa: od godz. 16.00 w Zdyni o 16.15 Msza św., od godz. 17.00 w Smerekowcu o godz. 18.00 Roraty, w salce na plebani kiermasz ozdób świątecznych.
  • Trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św., Koronka do Bożego Miłosierdzia.
    • Za tydzień czwarta niedziela Adwentu, przed Mszami śpiewamy Godzinki o NPNMP, możliwość spowiedzi, po Mszach św. w salce na plebani kiermasz ciast i ozdób świątecznych, jak dziś zorganizowany przez Stowarzyszenie z przeznaczeniem na misje. Serdecznie zapraszamy.
  1. Serdecznie dziękuję kolejnej rodzinie za przygotowanie świątyni na niedzielę i ofiarę na kościół, proszę o podjęcie tej posługi przez 4 kolejne rodziny i przygotowanie dekoracji na święta.
  2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej oraz stałej lektury Pisma Świętego.
  3. Intencje mszalne:
Poniedziałek 17 XII 17.00  + Władysław Pajdzik – od wnuka Daniela z rodziną.
Wtorek 18 XII 18.00  + Władysław Pajdzik – od Andrzeja Michniaka z rodz.
Środa 19 XII 17.00  + Józef Kita – 7  dzień po śmierci – od żony Heleny.
Czwartek 20 XII 7.00  + Władysław Pajdzik – od wnuczki Hani z rodziną.
Piątek 21 XII 7.00  + Anna, Władysław Kluś, Stanisława, Andrzej, Krzysztof Żegleń, Zofia, Franciszek Ludwin, Maria, Władysław Kluś.
Sobota 22 XII 7.00  + Katarzyna Pyrdoł – 23 r. śm., Tomasz, Zenon Pyrdoł, Józef Ludwin.
Niedziela 23 XII 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia W int Hanny i Poli  które przyjęły sakrament chrztu św. – o bł. Boże i opiekę M B.
10.30  + Zofia, Tadeusz, Maria, Ignacy, Helena, Jan