1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocna – pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie majówka i zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne, rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. W tym tygodniu:
  • W liturgii w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława Bp i męczennika.
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, w środę o godz. 6.30
  • Rozpoczął się miesiąc maj – codziennie po Mszy św. śpiewamy litanię do Matki Bożej – litanię loretańską. Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka działające w Smerekowcu zaprasza na Majówki przy kapliczkach, w środy o godz. 19.00 w te dni Msza św. rano o godz. 6.30.

8 maja (środa) – przy kapliczce Matki Boże koło p. Bugajskich.

15 maja (środa) przy kapliczce Matki Boże koło p. Fryzowiczów,

22 maja (środa) – przy kapliczce św. Jana Nepomucena (na dole) na posesji p. Nyklów/Jurkowskich,

29 maja (środa) – w Zdyni przy kapliczce maryjnej na posesji p. Marii Olejarz ( koło Leśniczego) ,

 • W sobotę o godz. 8.30 pierwsza spowiedź dzieci z klasy trzeciej, ich rodziców i krewnych – zapraszam w tygodniu przed Mszą św.
 • Za tydzień druga niedziela miesiąca, Uroczystość I Komunii św. na sumie, po Mszy św. Majówka. Dzieci komunijne wraz z rodzicami udadzą się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic – dom Jana Pawła II (15 czerwca – sobota), będą wolne miejsca, zapraszam chętnych do włączenia się w to wydarzenie.
 1. Dziękuję kolejnej rodzinie za posprzątanie świątyni i koszenie trawy, proszę o opiekę nad świątynią rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych, potem rodzice dzieci rocznicowych. Czas na koszenie cmentarza – proszę strażaków, i proszę o ofiarę na koszenie 30 zł od rodziny w kopercie na tacę. Bóg zapłać.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś, oraz Książeczki o nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.
 3. Stowarzyszenie zaprasza na dzień Seniora 18 maja w sobotę. Zaproszenia przyniosą członkowie Stowarzyszenia a szczegóły podam za tydzień.
 4. Intencje mszalne:
Poniedziałek 6 V 18.00  + Barbara Łukasik – od Zofii i Krzysztofa Leszko z Olszanki
Wtorek 7 V 18.00 W intencji chorych z naszej parafii
Środa 8 V 6.30  + Franciszka Piątek – 7 dzień po śmierci
Czwartek 9 V 18.00  + Barbara Łukasik – od rodziny Rusnarczyków z Woli Piskulinej
Piątek 10 V 18.00  + Zofia, Stanisław Zygadło, Stanisława, Józef Przetacznik.
Sobota 11 V 18.00 w 18 urodziny Iwony o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w dorosłym życiu.
Niedziela 12 V 7.00  + Halina, Wiesław r. śm.
8.30 Zdynia Za parafin
10.30 W intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców