1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, światowy Dzień Modlitw o powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W tym tygodniu:
  • Rozpoczyna się miesiąc maj. Msze św. codziennie o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek św. Józefa, we wtorek wsp. Św. Atanazego, dzień flagi, w środę uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. w porządku niedzielnym, (na terenie Smerekowca i Regietowa rajd rowerowy, utrudnienia w komunikacji) czwartek św. Floriana patrona strażaków, w sobotę święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
  • Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
  • W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie próba dzieci przed I Komunią św.
  • Pierwsza sobotę.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie nabożeństwo Majowe i zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne. Wypominki zmarłych przed sumą w pierwszą, trzecią i piątą niedzielę, w drugą i czwartą przed Mszą poranną.
 3. Dziękuję rodzinie Krystyny i Grzegorza Kita za opiekę nad świątynią i kwiaty. Bóg zapłać. Od piątku proszę kolejną rodzinę z kolejki. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za drzewka i sobotnią pracę przy świątyni, a także tym, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i znaleźli czas na prace na rzecz parafii. Dziękuję p. Bogdanowi Waszczyszakowi za kolejne wywrotki ziemi, p. Łabowskiemu za prace koparką i Darkowi Waszczyszakowi za prace siewnikiem. Bóg zapłać.
 4. Odbyło się pierwsze po wyborach posiedzenie Rady Parafialnej. Przewodniczącym został p. Wacław Kmak. Rada przyjęła sprawozdanie proboszcza ze stanu parafii i planowanych prac. Dziękuję wszystkim, którzy działali w poprzedniej Radzie Parafialnej i byłemu już przewodniczącemu p. Stefanowi Hojsakowi, także za ostatnie prace w ogrodzie plebańskim, Bóg zapłać.
 5. Intencje mszalne:
Poniedziałek 1 V  18.00  + Franciszek Kita – od kolegów i koleżanek Radosława z Wydziału Ochrony Informacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
Wtorek 2 V 18.00  + Franciszek Kita – od Marii i Tomasza Kosiba z Ropy
Środa MB Królowej Polski 3 V 7.00  + Ks. Henryk Czajka
8.30 Zdynia  + Bronisław Dwojak – 32 r. śm., + Stanisława Dwojak
10.30  + Stefania, Antoni Warzecha – od Czesława z rodziną
Czwartek 4 V 18.00 W intencji druhów OSP Smerekowiec
Piątek 5 V 18.00  + Jan Gogoc, Zofia Gogoc, Wiesław Niemasik
Sobota 6 V 14.00 chrzcielna
18.00  + Leszek Pyrdoł – od Izabeli i Krystiana z Mogilna
Niedziela 7 V  7.00  Za parafian i + Ks. Adam Świąder – r. śm. Zm. 7 V 2005 r.
8.30 Zdynia  + Katarzyna Waszczyszak – od rodziny Królczyków
10.30  + Kazimierz, Maria, Julia, Jan Zabrzescy – od Janiny