1. Dzisiaj tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NS Pana Jezusa i akt ofiarowania.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, ale we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30, w sobotę o 16.00 i do końca listopada wypominki zmarłych.
  • W środę zapraszam na Mszę św. i katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W liturgii Kościoła w czwartek święto św. Andrzeja Ap.
  • Pierwszy piątek – od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Pierwsza sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej o godz. 16.00. O godz. 17.00 w Stadninie w Regietowie Operowy Koncert Andrzejkowy, występujący na koncercie artyści przygotują w niedzielę na sumie oprawę liturgii i po Mszy św. koncert pieśni. Zapraszam.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne. To pierwsza niedziela rozpoczynającego się Adwentu.
 3. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią. Od piątku zapraszam następną rodzinę.
 4. Powoli zaczyna się okres zimowy. Gdy przyjdą mrozy nie zmywamy na mokro posadzki. Przy zamiataniu świątyni należy zadbać, aby nie unosił się kurz (zamiatamy delikatnie). Należy zmieść nawę, prezbiterium (za ikonostasem) i zakrystię, a także sprzątnąć ogólnodostępną ubikację przy plebani. Nie wolno na mokro czyścić ikon, ikonostasu i polichromii ścian. W ubikacji jest dostępny podstawowy sprzęt do sprzątania, odkurzacz a także wiaderko z piaskiem, aby gdy zajdzie potrzeba nie sypać solą chodnika z kostki. Natomiast śnieg zgarniamy w kierunku od ścian kościoła w stronę ogrodzenia. Odśnieżamy nie tylko na niedzielę, ale także w tygodniu, gdy zajdzie taka potrzeba.
 5. Zwracam się z propozycją do czcicieli św. o. Pio, aby utworzyć w naszej parafii Grupę Modlitwy św. Ojca Pio. Potrzeba około 10 osób, aby taka grupa mogła powstać.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek 27 XI 18.00  + Zofia, Kazimierz Połeć. Irena, Franciszek Kukuczka. Katarzyna Kniaź. Stefania, Henryk Połeć. Wiktoria, Józef Radzik. Roman Królczyk
Wtorek 28 XI 6.30  + Henryk Cycoń – od Alicji i Jana Gromalów
Środa 29 XI 18.00  + Henryk Cycoń – od Magdaleny i Marka Kosiek z rodziną z Kobyla
Czwartek 30 XII 6.30  + Piotr Gromala – od Kuzyna Mieczysława Siuty z rodziną
Piątek 1 XII 18.00  + Henryk Cycoń – od druchów OSP Smerekowiec
Sobota 2 XII 16.00  + Piotr Gromala – od kuzyna Czesława Siuty z rodziną 
Niedziela 3 XII 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Julia Łaskawska, Piotr Sikora – od syna Jana
10.30  + Anna, Sebastian Pajdzik, Stefania, Władysław Pajdzik, Józef Pajdzik, Maria Kubik