1. Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu, przed Mszą poranną śpiewamy Godzinki o NPNMP, przed sumą wypominki zmarłych. Dzisiaj do 12.00 w salce na plebani kiermasz ciast i chlebów i stroików, zorganizowany przez KGW w Smerekowcu. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek Roraty o godz. rano o godz. 7.00 z racji spowiedzi w Gorlicach przed Mszą św. godzinki o NPNMP, harcerze przyniosą Betlejemskie Światełko Pokoju, można przynieść znicze i zabrać Je do domów, serdecznie zapraszam.
  • We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty rano o godz. 7.00, przed Mszą św. godzinki o NPNMP, oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem,. Od godz. 8.00 odwiedzę chorych.
   W Wigilię zachowajmy zwyczajowy post i wstrzemięźliwość od alkoholu. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego Stołu, niech będzie czytanie Pisma św. (Łk 2, 1-20), łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Pasterka o północy, składka na Fundusz Obrony Życia – Dom Samotnej Matki w Rzeszowie, pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie z zespołem Michael.
  • W środę Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. o godz.30 w Zdyni i suma o godz.10.30.
  • W czwartek święto św. Szczepana – drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym, na każdej Mszy św. poświecenie owsa, składka na Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie.
  • W piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina, Msza św. o godz. 17.00. Imieniny ks. Bpa Ordynariusza, polecajmy Go w naszych modlitwach.
  • W sobotę święto św. Młodzianków, Msza św. o godz.7.00. Rozpocznę wizytę duszpasterską zwaną kolędą od godz. 8.30 od Kozyry Dariusza do Wilk Antoniego. Proszę rano o samochód.
  • Za tydzień niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. Serdecznie dziękuję za świąteczny wystrój świątyni p. Bożenie Janowiec i kolejnym rodzinom, od piątku zapraszam do opieki nad świątynią kolejną rodzinę.
 4. Serdecznie dziękuję za ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zbierane do puszek w drugą niedzielę Adwentu – 610 zł. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek 23 XII 7.00  + Piotr Waszczyszak – od chrześnicy Heleny
Wtorek 24 XII WIGILIA 7.00  + Piotr Waszczyszak – od wnuków z Kamienicy
Środa 25 XII
BOŻE NARODZENIE
Pasterka Za parafian
8.30 Zdynia  + Bolesław Sułowicz – 30 r. śm.
10.30 W int Bogu wiadomej
Czwartek 26 XII
św. Szczepana
7.00  + Jan, Helena, Zofia
8.30 Zdynia  + Szczepan, Karolina Roman Królczyk, Kazimierz, Władysław Pietraś
10.30  + Piotr Waszczyszak – od wnuczki Marioli z mężem
Piątek 27 XII 17.00  + Józef Kita – od córki Marii z mężem
Sobota 28 XII 7.00  + Józef Kita – od syna Mieczysława z rodziną
Niedziela 29 XII 7.00  + Józefa, Tadeusz
8.30 Zdynia Za parafian
10.30  + Maria Pajdzik – 1 r. śm., Władysław Pajdzik