1. Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu, Wigilia Bożego Narodzenia, po sumie nowenna do Dzieciatka Jezus przed Bożym Narodzenie. Po Mszy św. odwiedzę, jak zawsze w wigilię chorych naszej parafii. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. O godz. 23.30 wspólne kolędowanie z zespołem Michael, o północy Pasterka, składka na Fundusz Obrony Życia – Dom Samotnej Matki w Rzeszowie Jutro, w poniedziałek, Boże Narodzenie, dzień Msze św. w Zdyni o godz. 8.30 i w Smerekowcu o godz. 10.30.
  2. We wtorek św. Szczepana męczennika, drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym, na mszach poświęcenie owsa. Składka na Instytut Teologiczno – pastoralny w Rzeszowie. W środę święto św. Jana Ap., na Mszy św. poświęcenie wina, w czwartek święto świętych Młodzianków męczenników.
  3. W tym tygodniu: 
    • Msza św. w środę o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00.
    • Za tydzień niedziela w oktawie Bożego Narodzenia – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, ostatni dzień starego roku po sumie nabożeństwo na zakończenie roku.
  4. Dziękuję rodzinom z Regietowa za dekoracje świąteczne, szopkę i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
  5. 14 stycznia 2024 r. drugą niedzielę stycznia po sumie Przegląd Kolęd i Pastorałek w świątyni w Smerekowcu, Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału. Organizatorami są: Zespół Michael. Stowarzyszenie Nasz Smerekowiec, KGW Smerekowiec.
  6. Od czwartku planuję rozpocząć kolędę po Smerekowcu, od Ługu – od Andrzeja Kuli, szczegóły w drugi dzień świąt.
  7. Intencje Mszalne: 
Poniedziałek 25 XII BOŻE NARODZENIE  Pasterka Za parafian
8.30 Zdynia  + Bolesław Sułowicz – 35 r. śm., Emilia Sułowicz
10.30  + Julia, Wojciech Łazarczyk – od córki
Wtorek 26 XII św. Szczepana 7.00  + Henryk Cycoń – od Stanisława i Józefy Hotloś
8.30 Zdynia  + Szczepan, Karolina Królczyk. Miarian, Roman Królczyk. Władysław Pietraś
10.30  W intencji Krystyny w 60 urodziny – dzięjkczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł Boże i opiekę MB – od dzieci i wnuków.
Środa 27 XII 18.00  + Wiesław Gruca – 10 r. śm. – od córki Agnieszki z rodziną
Czwartek 28 XII 18.00  + Maria Surma – 30 dzień po śmierci – od Grażyny z rodziną
Piątek 29 XII 18.00  + Jan
Sobota 30 XII 18.00  + Henryk Cycoń – od uczestników pogrzebu
Niedziela 31 XII  7.00  + Henryk Cycoń – od uczestników pogrzebu
8.30 Zdynia  + Jan Gawlik – od Elżbiety i Wiesława Dwojak z dziećmi i ich rodzinami
10.30 Za parafian