Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkanocna (29 IV 2018 r.)

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna, Wypominki zmarłych rano.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek, godz. o 6.30 od wtorku o godz. 18.00.
  • We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, codziennie po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. (książeczki), zachęcam do udziału, dzieci zbierać będą obrazek Matki Bożej, zachowajmy też zwyczaj śpiewania litanii przy kapliczkach. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i rodzicami przed rocznicą I Komunii św.
 • W środę, dzień flagi narodowej, niech się pojawi na naszych domach. Po nabożeństwie próba przed I komunią św.
 • W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym. Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 • Pierwszy piątek miesiąca, od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych w domach z posługą, po południu od 17.15 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. Najświętszym sercu Pana Jezusa, litania do Serca Pana Jezusa, św. Floriana patrona strażaków.
 • Pierwsza sobota miesiąca.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne, po sumie nabożeństwo majowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej.
 • Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka działające w Smerekowcu zaprasza na Majówki przy kapliczkach, w wyznaczone dni o godz. 19.00:

– 3 maja (czwartek) – przy kapliczce Matki Boże koło p. Fryzowiczów,

– 12 maja (sobota) – przy krzyżu koło p. Mikulskich,

– 19 maja (sobota) – przy kapliczce św. Jana Nepomucena (na dole) na posesji p. Nyklów/Jurkowskich,

– 26 maja (sobota) – przy kapliczce Matki Boże koło p. Bugajskich.

 1. Dziękuję kolejnej rodzinie za posprzątanie świątyni, i ofiarę, proszę o podjęcie tej posługi przez rodzinę narzeczonych, którzy w sobotę zawrą sakrament małżeństwa.
 2. Proszę o uprzątnięcie na cmentarzu zniczy, które przeszkadzałyby przy koszeniu traw, które podejmą strażacy. Proszę, jak w ubiegłych latach o ofiarę na koszenie dla OSP po 30 zł. od rodziny w opisanych kopertach, na tacę. Dziękuję za ofiary na dzwony. Imiona dzwonów: Większy na 200 – lecie świątyni – Michał, drugi mniejszy, na 100 – lecie niepodległości – największy z Polaków Jan Paweł II
 3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Jacek Gawlik s. Jana i Józefy zam. Zdynia z Barbarą Gawlik z domu Łaskawska, c. Zbigniewa i Zofii zam. Zdynia. Zapowiedź 3.
  • Dawid Bania, s. Augustyna i Władysławy, zam. Stawisza, z Kingą Miśtak, c. Stanisława i Heleny, zam. Smerekowiec. Zapowiedź 1.

 

 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 30 IV 6.30  + Alojzy Warchoł – r. śm.
Wtorek 1 V 18.00 W intencji Nikodema, który przyjął sakrament chrztu św. jej rodziców i chrzestnych, o bł. Boże i opiekę M B
Środa 2 V 18.00  + Antoni Wenc
Czwartek 3 V 7.00  + Zofia i zmarli z rodziny
Zdynia  + Roman Królczyk – od Anny Duda z Woli Kosnowej
10.30  + Zofia, Stanisław Zygadło, Stanisława, Józef Przetacznik
Piątek 4 V 18.00 W intencji OSP i rodzin strażaków w 70 lecie istnienia o błogosławieństwo Boże i opiekę M B
Sobota 5 V 14.00 Smerekowiec – Ślubna
15.30 Zdynia – Ślubna
18.00 W 60 urodziny Marii i Czesława Siutów – dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o zdrowie, bł Boże i opiekę M B na dalsze lata życia.
Niedziela 6 V 7.00 W intencji Agnieszki i Sebastiana w 1 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę M B na dalsze lata życia małżeńskiego
8.30 Zdynia  + Roman Królczyk – od Marii i Jana Waszczyszak
10.30 Za parafian