1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu.
 2. Przeżywamy szczególny czas pandemii koronawirusa. Odpowiadając na apel Ojca św. i pasterzy kościoła stajemy do solidarnej modlitwy różańcowej w swoich domach i rodzinach a szczególnie członkowie Żywego Różańca, ale i wszyscy wierni codziennie o godz. 20.30. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 5 osób na nabożeństwach, do 11 kwietnia br. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy. Transmisje nabożeństw z Bazyliki w Gorlicach i świątyni w Uściu Gorlickim. Szczegóły na stronach parafii i sanktuariów.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. w tym tygodniu, po zmianie czasu, o godz. 18.00 we wtorek o godz. 7.00. z możliwością spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  • W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów. 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
  • W pierwszy piątek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa i Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie odwiedzę chorych po domach, – tylko w nagłych przypadkach.
  • W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, nie będzie zmiany tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne – to Niedziela Palmowa, po sumie Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św.
 4. Serdecznie dziękuję za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam do opieki nad świątynią kolejną rodzinę. Odwołuje zapowiedziany porządek sprzątania i dekoracji na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień. Dekoracje Ciemnicy i Groby przygotuje rodzina Janowców, z góry serdecznie dziekuję. Dlatego wspomniane wcześniej rodziny podejmą kolejkę do sprzątania w następne tygodnie.
 5. Bardzo proszę uprzątnąć cmentarz po zimie.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej także w wersjach elektronicznych, oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Hojsak s. Stefana i Barbary, zam. Smerekowiec i Justyna Szynal c. Leszka i Barbary, zam. Uście Gorlickie. Zapowiedź I
 8. Intencje mszalne:
Poniedziałek 30 III 18.00 Za parafian
Wtorek 31 III 7.00  + Maria Pajdzik – od wnuczki Barbary z rodziną.
Środa 1 IV 18.00 W intencji pewnej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB
Czwartek 2 IV 18.00  + Maria Pajdzik – od chrześnicy Janiny Krzysztoń z rodziną.
Piątek 3 IV 18.00  + Edward Łukasik – od Grzegorza i Krystyny Kita z rodziną.
Sobota 4 IV 18.00  + Edward Łukasik – od chrześniaka Grzegorza z żoną.
Niedziela Palmowa 5 IV 7.00  + Ks. Feliks Flejszar
8.30 Zdynia + Kazimierz Olejarz – 21 r. śm. i jego zmarli rodzice i rodzeństwo.
  10.30 Za parafian