Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła (11 II 2018 r.) 

 1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca, Światowy Dzień Chorego – modlimy się za chorych. Od dzisiaj do soboty, 17 lutego 2018 r. przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek o godz. 17.00, wtorek o godz. 7.00
  • Środa Popielcowa, rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świat Paschalnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 17.00, w Zdyni o 15.30.   Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
  • W czwartek Msza św. o godz. 7.00.
  • W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z poświęcenie modlitewników dla kandydatów do bierzmowania (klasa 7 SP i 2 Gimnazjum), nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (kl. III Gim).
  • W sobotę Msza św. o godz. 7.00.
  • Za tydzień pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Wypominki zmarłych przed sumą. Porządek nabożeństw – w Smerekowcu Msze o godz. 7.00, o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale a potem Msza św. (około 10.50), w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. za udział w nabożeństwach drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziękuję kolejnej rodzinie za posprzątanie świątyni i ofiarę na kościół, proszę o podjęcie tej posługi przez kolejną rodzinę.
 4. Wybory do Rady Parafialnej. Wybieramy kandydatów do Rady Parafialnej przez dwie kolejne niedziele (11 i 18 luty 2018 r.), spośród zgłoszonych zaznaczając jedna rodzina – jednego kandydata ze swojego rejonu i wrzucając kartkę do przygotowanej urny wyborczej.
Rejon I Cycoń Grażyna
Gałas Krzysztof
Gromala Wiesław
Gromala Władysław
Siuta Czesława
Siuta Mieczysław
Smołkowicz Renata
Rejon II Gromala Jan
Janowiec Bożena
Janowiec Ryszad
Kita Zbigniew
Pajdzik Czesław
Świątek Aneta
Waszczyszak Helena
Rejon III Cebula Grzegorz
Hojsak Stefan
Karbownik Jacek
Kmak Wacław
Siwek Krystyna
Rejon IV Regietów Kita Krystyna
Kita Grzegorz
Rejon V Zdynia    i Konieczna Dwojak Elżbieta
Królczyk Robert
Waszczyszak Maria

 

5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.

6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

 • Bogdan Cetnarowski, s. Jana i Grażyny, zam. Szymbark z Brygidą Gajda, c. Krzysztofa i Sabiny, zam. Zdynia. Zapowiedz 2.
 • Tomasz Wójcik, s. Stanisława i Marii, zam. Kobylanka z Anną Michniak,
  Andrzeja i Heleny, zam. Smerekowiec. Zapowiedz 2.

7. Intencje mszalne:

Poniedziałek 12 II 17.00  + Janina Siwek – od Brygidy i Bogdana
Wtorek 13 II 7.00 Za parafian
Środa 14 II POPIELEC 8.00  + Zofia, Tadeusz i zmarli z rodziny
15.30 Zdynia  + Rozalia Gawlik
17.00  + Wioletta Kocór, Barbara, Władysław Sikora
Czwartek 15 II 7.00  + Janina Gryzło
 Piątek 16 II 17.00  + Janina Gryzło
 Sobota 17 II 7.00  + Janina Gryzło
Niedziela 18 II 7.00 w 25 rocznicę ślubu Ewy i Stanisława – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę M B na dalsze lata życia.
8.30 Zdynia  + Rozalia Gawlik
10.30 Za parafian