Ogłoszenia 6 Niedziela Wielkanocna (6 V 2018 r.)

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne, po sumie nabożeństwo majowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. od poniedziałku, godz. o 18.00 w sobotę o godz. 8.00.
  • Rozpoczęliśmy miesiąc maj, codziennie po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej, zachęcam do udziału, dzieci, młodzież, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania, zachowajmy też zwyczaj śpiewania litanii przy kapliczkach.
  • Dni Krzyżowe – modlimy się o odpowiednią pogodę, urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy – w poniedziałek, wtorek i środę procesja do krzyża na skrzyżowaniu z Litanią do Wszystkich Świętych i majówką.
  • We wtorek uroczystość św. Stanisława bp i męczennika, po Mszy św. spotkanie z dziećmi i rodzicami przed rocznicą I Komunii św.
 • W środę, po nabożeństwie próba przed I komunią św.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 I spowiedź dzieci, a także spowiedź dla rodziców i krewnych, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi w tygodniu codziennie przed Mszą św.
 • Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, na sumie I Komunia św. dla dzieci z klasy trzeciej, po sumie nabożeństwo majowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej.
 • Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka działające w Smerekowcu zaprasza na Majówki przy kapliczkach, w wyznaczone dni o godz. 19.00

12 maja (sobota) – przy krzyżu koło p. Mikulskich,

19 maja (sobota) – przy kapliczce św. Jana Nepomucena (na dole) na posesji p. Nyklów/Jurkowskich,

26 maja (sobota) – przy kapliczce Matki Boże koło p. Bugajskich.

 1. Dziękuję nowożeńcom i ich rodzinie za posprzątanie świątyni, koszenie trawy, proszę o podjęcie tej posługi przez rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Proszę, jak w ubiegłych latach o ofiarę na koszenie dla OSP po 30 zł. od rodziny w opisanych kopertach, na tacę, a strażakom za wykoszenie trawy na cmentarzu. Dziękuję za ofiary na dzwony.
 3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Dawid Bania, s. Augustyna i Władysławy, zam. Stawisza, z Kingą Miśtak, c. Stanisława i Heleny, zam. Smerekowiec. Zapowiedź 2.
 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 7 V 18.00 W intencji chorych naszej parafii odwiedzanych w I piątek – o zdrowie i potrzebne łaski.
Wtorek 8 V 18.00 W int. Natalii w 18 – te urodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę M B
Środa 9 V 18.00  + Bronisław
Czwartek 10 V 18.00  + Julia, Jan Zabrzescy, Kazimierz Bielski – 10 r. śm.
Piątek 11 V 18.00  + Bronisław
Sobota 12 V 8.00  + Bronisław
Niedziela 13 V 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Bronisław Dwojak – 26 r. śm., + Stanisława Dwojak
10.30 W intencji dzieci przyjmujących pierwszą Komunię św. i ich rodzin.