1. Dziś 7 niedziela zwykła, za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przed Sumą. Zbiórka do puszek na pomoc Caritas dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji.
  2. W tym tygodniu:
  • Msza św. we wtorek, i czwartek o godz. 6.30, w pozostałe dni o godz. 17.00
  • Środa Popielcowa – rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, czas, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do Świat Paschalnych, to również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00, w Zdyni o 16.30. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu oraz różnych postanowień. Przed trzecią niedzielą Wielkiego postu od 10 do 12 marca przeżywać będziemy Wielkopostne rekolekcje parafialne, już dziś proszę o modlitwę o dobre przeżycie rekolekcji i o zagospodarowanie czasu.
  • W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po Mszy św. kurs przedmałżeński.
  • Za tydzień pierwsza niedziela Wielkiego Postu, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Dziękuję rodzinie Grażyny i Pawła Warzecha za opiekę nad świątynią sprzątanie i ofiarę, od piątku następną rodzinę z kolejki.
  2. W poprzednią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej, kończy się pięcioletnia kadencja. Przystępujemy do wyborów nowej rady. Proszę do niedzieli 5 marca włącznie składać propozycje kandydatów: Wybierzemy 5 osób, ze Smerekowca 3, po jednym z część od Kwiatonia do Mostu, drugą od mostu do sklepu, trzecią od sklepu do Ługu włącznie. Po jednym ze Zdyni i Regietowa. Kandydatów może być wielu, w marcu dokonamy wyboru. Za tydzień przekażę informacje, co do planowanych prac i inwestycji przy naszej świątyni i plebani.
  3. W związku z 30 rocznicą powstania naszej diecezji odbywa się w poszczególnych parafiach peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii nawiedzenie wypada w dniu 5 marca – sobota – i figura pozostanie na niedzielę, a w poniedziałek przekazanie do następnej Parafii. 
  4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 20 II

17.00

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuczki Katarzyny z rodziną z Kamienicy

Wtorek 21 II

6.30

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuczki Magdaleny z rodziną z Kamienicy

Środa Popielcowa 22 II 

7.00

 + Henryk Cycoń – od Jacka, Pauliny i Mileny Siuta

16.30 Zdynia

 + Helena Wszołek – z int Marty, Jana i Karola Więcek

18.00

 + Piotr Gromala – od Doroty Janik z rodziną

Czwartek 23 II

6.30

 + Leszek Pyrdoł –od Elżbiety i + Stanisława Pajdzik

Piątek 24 II

17.00

 + Leszek Pyrdoł –od Ireny Barnaś z rodziną z Banicy

Sobota 25 III

17.00

 + Henryk Cycoń – od Pauliny i Maćka z córkami

Niedziela 26 II

7.00

W int. Ewy i Stanisława w 30 r. ślubu o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski – od dzieci

8.30 Zdynia

 + Helena Wszołek – z int. siostry Teresy z mężem

10.30

Za parafian