1. Dzisiaj 8 niedziela zwykła, wypominki zmarłych przed Mszą poranna. Dzisiaj i w środę popielcową zbiórka do puszek na pomoc Ukraińcom.
 2. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek i, wtorek nie będzie Mszy św. w środę czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.
 • Środa Popielcowa – rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, czas, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do Świat Paschalnych, to również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00, w Zdyni o 15.30. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu oraz różnych postanowień.
 • Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
 • Pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kandydaci do sakramentu bierzmowania i dzieci przed I komunią św., obowiązkowo uczestniczą w tym nabożeństwie.
 • Za tydzień pierwsza niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne
 1. W dniach 3 – 11 marca 2022 r. w naszej Ojczyźnie Nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
 2. Przed trzecią niedzielą Wielkiego Postu 18 – 20 marca przeżywać będziemy parafialne rekolekcje wielkopostne – już dziś zapraszam do zaplanowania udziału i do modlitwy o dobre owoce.
 3. Serdecznie dziękuję rodzinie Anny i Jacka Karbownik za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 5. Intencje mszalne:

Środa POPIELCOWA 2 III

6.30

 + Helena

15.30 Zdynia

 + Anna Ciapaj – 1 r. śm.

17.00

 + Barbara Łukasik – od uczestników pogrzebu

Czwartek 3 III

17.00

 + Jerzy Szczepański – 7 dzień po śmierci, z int. Antoniego Wilka z rodziną.

Piątek 4 III

17.00

 + Władysław Pajdzik – od uczestników pogrzebu

Sobota 5 III

17.00

 + Władysław Pajdzik – od uczestników pogrzebu

Niedziela 6 III

7.00

 + Władysław Siuta, Maria, Czesław, Henryk Cycoń

8.30 Zdynia

 + Helena Wszołek – od swatów Marii i Jana

10.30

Za parafian