Ogłoszenia – I niedziela Adwentu (2 XII 2018 r.)

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, który ma podwójny charakter: najpierw przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez to wspominamy pierwsze przyjście Pana Jezusa oraz kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, w tym czasie podejmijmy pracę nad sobą przez umartwienia i wyrzeczenia; dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu:
  • Roraty codziennie o godz. 17.00, zapraszam przede wszystkim dorosłych, a dzieci z lampionami.
  • W liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, we wtorek św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, po Mszy spotkanie z ministrantami, w piątek wspominamy św. Ambrożego.
  • Pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  • W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów.
  • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poświęcenie medalików dla dzieci z kl. 3 SP na Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. w Zdyni o godz. 8.30.
  • Za tydzień Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek, można będzie nabyć przy kościele opłatki na Wigilię.
 3. Serdecznie dziękuję kolejnej rodzinie za przygotowanie świątyni na niedzielę i ofiarę na kościół, proszę o podjęcie tej posługi proszę następną rodzinę.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 5. Intencje mszalne:
Poniedziałek 3 XII 17.00  + Zofia, Franciszek Ludwin, Anna, Władysław Kluś
Wtorek 4 XII 17.00 W int Panu Bogu wiadomej
Środa 5 XII 17.00  + Anna Gromala, Edward Drupka, Janina, Jan Wojciechowscy
Czwartek 6 XII 17.00  + Salomea, Jan Gromala, Władysław Siuta
Piątek 7 XII 17.00  + Antoni Gromala
Sobota 8 XII 8.30 Zdynia  + Zofia, Franciszek Ludwin, Wiktoria, Antoni Meler, Anna, Władysław Kluś, Cecylia, Tadeusz Pawelczyk
17.00 Za parafian
Niedziela 9 XII 7.00 W int. Sabiny i Patrycji w 18 urodziny o potrzebne łaski w dorosłym życiu, zdrowie, bł. Boże i opiekę M B
8.30 Zdynia  + Adam Dziamba, Maria, Jerzy Dziamba
10.30 Za parafian