Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu (18 II 2018 r.)

 1. Dzisiaj – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Wypominki zmarłych rano. Porządek nabożeństw – w Smerekowcu Msze o godz. 7.00, o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale a potem Msza św. (około 10.50), w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. za udział w nabożeństwach drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00
  • W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. Opowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby piątek, 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, włączmy się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. Zachęcam do modlitwy i postu w tym dniu we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach. Za dwa tygodnie od piątku – 1 marca do niedzieli – 3 marca, przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Szczegóły za tydzień. Módlmy się już dziś o dobre ich owoce.
  • Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu, będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Wypominki zmarłych rano.
 3. Dziękuję kolejnej rodzinie za posprzątanie świątyni i ofiarę na kościół, proszę o podjęcie tej posługi przez kolejną rodzinę.
 4. Wybory do Rady Parafialnej. Wybieramy członków Rady Parafialnej jeszcze dziś. Za tydzień ogłoszę wyniki wyborów i podam skład Rady Parafialnej.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
 • Bogdan Cetnarowski, s. Jana i Grażyny, zam. Szymbark z Brygidą Gajda,
  Krzysztofa i Sabiny, zam. Zdynia. Zapowiedz 3.
 • Tomasz Wójcik, s. Stanisława i Marii, zam. Kobylanka z Anną Michniak,
  Andrzeja i Heleny, zam. Smerekowiec. Zapowiedz 3.
 • Paweł Peregrym s. Adama i Melani, zam. Smerekowiec z Mariolą Peregrym z d. Klimek, c. Henryka i Bogusławy, zam. Smerekowiec, zapowiedź 1.
 • Daniel Pyrdoł, s. Leszka i Krystyny, zam. Smerekowiec z Agnieszką Dwojak, c. Mariusza i Krystyny, zam. Ropa, zapowiedź 1
 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 19 II 17.00  + Janina Gryzło
Wtorek 20 II 7.00  + Janina Gryzło
Środa 21 II 17.00  + Janina Gryzło
Czwartek 22 II 7.00  + Janina Gryzło
Piątek 23 II 17.00  + Janina Siwek – od córki Heleny z rodziną.
Sobota 24 II 7.00  + Janina Gryzło
Niedziela 25 II 7.00  + Maria, Stanisław Bugajscy
8.30 Zdynia Za parafian
10.30 Dziękczynna za potrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinie.