1. Dzisiaj 2 niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego, po sumie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń. Uczestnicząc w nabożeństwie transmitowanym przez media starajmy się zachowując nastrój i atmosferę modlitwy.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30.
  • W poniedziałek zapraszam na Msze św. dzieci przed I komunią św. po nabożeństwie próba uroczystości (9 V 2021 r.)
  • W środę Msza Święta wotywna o Świętym Józefie i litania do świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
  • Trzeci piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzi.
  • W piątek zapraszam na Mszę św. katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania (29 V 2021 r.)
  • Za tydzień trzecia Niedziela Wielkanocna, wypominki zmarłych przed sumą. Rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 4. Dziękuję nowożeńcom za opiekę nad świątynią. Od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 5. W związku ze zbliżającym się sezonem koszenia traw przy kościele proszę i przypominam, że wyznaczona rodzina w ciągu tygodnia powinna wykosić trawę, w przypadku niepogody lub podsychania trawy, koszenie można odłożyć w porozumieniu z następną rodziną. Przy zamiataniu świątyni należy zadbać, aby nie unosił się kurz (zamiatamy delikatnie). Należy zmyć nawę, prezbiterium (za ikonostasem) i zakrystię, a także ogólnodostępną ubikację przy plebani. W ubikacji jest dostępny podstawowy sprzęt do sprzątania, także odkurzacz. Należy także posprzątać ubikację. Nie wolno na mokro czyścić ikon, ikonostasu i polichromii ścian. Wszelkie puste wazony i donice przechowujemy w magazynku w budynku domu przedpogrzebowego, gdzie jest także dostępna kosiarka. Elementy dekoracji przechowujemy na strychu tegoż budynku domu przedpogrzebowego. Kwiaty możemy zakupić w porozumieniu z następną rodziną na dwa tygodnie, trzeba jednak pamiętać o dolewaniu do wazonów. Zwyczajowo nowożeńcy przed ślubem sprzątają i dekorują świątynię, podobnie rodzice dzieci przed I komunią św. i rocznicą komunii.
 6. W środę na godz. 19.00 zapraszam Radę Parafialną celem omówienia spraw parafialnych, jedna z głównych jest utrzymanie cmentarza i koszenie trawy na cmentarzu. Do tego dnia mogą zgłaszać się chętni.
 7. Trwa spis powszechny.
 8. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 9. Intencje mszalne:

Poniedziałek 12 IV

18.00

 + Julia Kozyra – od Kazimiery Serafin i Zenona Zielińskiego.

Wtorek 13 IV

6.30

 + Julia Kozyra – od rodziny Lisowiczów

Środa 14 IV

18.00

 + Julian Kita – 4 r. śm.

 Czwartek 15 IV

6.30

 + Franciszka Piątek – od Wiesławy i Edwarda Górowskich z rodziną.

Piątek 16 IV

18.00

 + Franciszka Piątek –od sąsiadki Eweliny z rodziną.

Sobota 17 IV

18.00

 + Józefa Kuczaj – od rodziny i znajomych z Jaworzna.

Niedziela 18 IV

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Roman Królczyk – 3 r. śm.

10.30

 + Genowefa Gromala – od wnuczki Małgorzaty z rodziną.