1. Dziś Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Drugi dzień świąt, wypada z kalendarza liturgicznego święto. Św. Szczepana, ale po Mszach św. poświęcenie owsa. Składka na Instytut teologiczno–pastoralny w Rzeszowie. Wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 2. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 17.00, We wtorek o godz. 7.00.
 • W poniedziałęk święto św. Jan Apostoła – poświęcenie wina.
 • We wtorek święchych Młodzianków, męczeników – dzieci z Betlejem.
 • W piątek ostatni dzień 2021 roku, Msza św. na zakończenie Starego Roku o godz. 15.00, za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Ks. Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitwy o pokój na świecie, Msze św. w porządku niedzielnym, pierwsza sobota.
 • Za tydzień 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim – pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, przed sumą wypominki zmarłych, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Dziękuję rodzinie Hotlosiów i Ludwinów za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki. Dziękuję za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej wyznaczonym rodzinom. Dziękuję również za dary składane w sklepie dla potrzebujących. Bóg zapłać.
 2. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. W tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin na Mszę św. w ich intencji i rozmowę duszpasterską, będzie też poświęcenie wody i modlitwa błogosławieństwa. Po Nowy Roku będzie możliwość umówienia się na indywidualną wizytę duszpasterską w związku np. z poświęceniem domy, powitaniem nowych parafian czy inną potrzebą duszpasterską.
 • W poniedziałek rodziny z dołu Smerekowca do mostu.
 • W czwartek od mostu do sklepu.
 1. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 2. Intencje mszalne:

Poniedziałek 27 XII

17.00

W intencji rodzin

Wtorek 28 XII

7.00

 + Maria Pajdzik – od uczestników pogrzebu.

Środa 29 XII

17.00

 + Maria Pajdzik, Władysław Pajdzik – 3 r. śm. – od syna Czesława z rodziną.

Czwartek 30 XII

17.00

W intencji rodzin

Piątek 31 XII

15.00

Dziękczynna za kończący się 2021 rok

Sobota 1 I
Nowy Rok

7.00

 + Ks. Kazimierz Marek

8.30 Zdynia

 + Genowefa, Adam Dziamba

10.30

Za parafian

Niedziela 2 I

7.00

 + Maria Pajdzik – od uczestników pogrzebu.

8.30 Zdynia

Za parafian

10.30

 + Julian Kita