1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, Litania do Matki Bożej przed Mszą porannej, i po sumie, wypominki zmarłych w maju przed sumą, w Zdyni Majówka przed Mszą św. Kończy się czas na przyjęcie komunii św. wielkanocnej.
 2. Starajmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Zachęcam do udziału we Mszy św. w sobotę wieczorem.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek rano o godz. 6.30.
  • W poniedziałek zakończeniowe nabożeństw majowych.
  • W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze św. w porządku świątecznym, po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół świątyni. Proszę do krzyża, baldachimu, chorągwi strażaków w mundurach, kobiety i dziewczęta po bierzmowaniu oraz chłopców kandydatów do obrazów –figurkę Dzieciątka Jezus, obraz św. Michała – zespół Michael, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów razem z rodzicami, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w strojach i wszystkich do udziału. Przez tydzień oktawa uroczystości, po Mszy św. procesja wokół świątyni, gorąco zapraszam. To pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów.
  • Pierwszy piątek – od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, i procesja eucharystyczna. Na nabożeństwo zapraszam młodzież z klasy siódmej razem z rodzicami – rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  • Pierwsza sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, rano śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki w czerwcu przed sumą, po wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, i procesja eucharystyczna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne.
 4. Dziękuję kolejnej rodzinie za kwiaty, kosze nie trawy i opiekę nad świątynią, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
 • Tadeusz Wilk, s. Tadeusza i Lidii ze Smerekowca i Weronika Beduch, c. Andrzeja i Beaty ze Śnietnicy zap. III
 • Sebastian Gemza, s. Krzysztofa i Bogumiły zam. Smerekowiec i Anna Kwiczal, c. Bolesława i Marii, zam. Czarna, zap. II
 • Bartosz Siwek, s. Kazimierza i Krystyny, zam. Smerekowiec i Joanna Gorczowska, c. Władysława i Agnieszki, zam. Mochnaczka Wyżna, zap. II.
 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 31 V

18.00

 + Franciszka Piątek – od Marii Faliszek z Gorlic

Wtorek 1 VI

6.30

 + Franciszka Piątek – od rodziny Kosibów z Libuszy

Środa 2 VI

18.00

 + Józefa Kuczaj – od Tadeusza Rutana z rodziną

Czwartek 3 VI Boże Ciało

7.00

 + Józefa Kuczaj – od Jolanty Konieczkowskiej z rodziną

Zdynia 8.30

 + Jan, Henryka

10.30

Za parafian

Piątek 4 VI

18.00

+ Katarzyna Fryzowicz – 6 r. śm., Franciszek Fryzowicz.

Sobota 5 VI

18.00

 + Genowefa Gromala – od wnuka Sławka

Niedziela 6 VI

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Maria Sowa, Aniela Dawiec

10.30

 + Jan, Anna, Jan, Józef Maciuszek, Maria Matała, Stefania, Władysław Pajdzik