1. Dzisiaj drugi dzień świąt w oktawie Wielkanocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym, składka na uczelnie katolickie.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie w czwartek rano o godz. 7.00.
  • W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93 urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  • Trzeci piątek miesiąca – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia, ze względu na oktawę Wielkanocy nie o obwiązuje post piątkowy.
  • Najbliższa, 2 niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego, po sumie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Składajmy w świątyni skarbonki z jałmużną wielkopostną (proszę rozmienić ofiary). Za tydzień wypominki zmarłych przed sumą, składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 3. Dziękuję rodzinie Janowców za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz dekoracji na Święta. Kwiaty do Bożego Grobu zakupiono z ofiar składanych przy sprzątaniu świątyni w zimie, oraz ofiara wspólnoty ze Zdyni. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę na świątynię. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki. (Na początku sezonu letniego przypominam, że obowiązkiem wyznaczonej rodziny po posprzataniu świątyni jest także koszenie trawy i sprzątanie ogólnodostępnej ubikacji przy plebanii).
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, i stałej lektury Pisma św.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Hojsak s. Stefana i Barbary, zam. Smerekowiec i Justyna Szynal c. Leszka i Barbary, zam. Uście Gorlickie zap. III
 7. Intencje mszalne:
Wtorek 14 IV 18.00  +Józef Maciuszek – 7 dzień po śmierci – od siostry Zofii z rodziną
Środa 15 IV 18.00 W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.
Czwartek 16 IV 7.00  + Julia Kozyra – od syna Franciszka z rodziną.
Piątek 17 IV 18.00  + Julia Kozyra – od wnuczki Karoliny z rodziną.
Sobota 18 IV   o godz. 14.30 i 15.15 Msze św. chrzcielne
18.00 + Piotr Waszczyszak – od rodziny Hyrów – sąsiadów syna Tadeusza
Niedziela Miłosierdzia 19 IV 7.00  + Wiesław Niemasik – 19 r. śm.
8.00 Zdynia  + Piotr Waszczyszak – od rodziny Gawlików
10.30 Za parafian