Ogłoszenia Niedziela Trójcy Świętej (27 V 2018 r.)

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej po sumie nabożeństwo majowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej,
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałeko godz. 6.30,od wtorku o godz. 18.00.
  • W wtorek wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej.
  • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – Msze św. w porządku niedzielnym, po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, w następne dni (Oktawa) wieczorem po Mszy św. procesja eucharystyczna – zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów razem z rodzicami, chłopców do dzwonienia dzwonkami, młodzież do noszenia obrazów i feretronów i wszystkich do udziału.
  • I Ołtarz: koło p. Marka Hojsaka przygotowują: Siwek Leszek, Siwek Kazimierz, Konstanty Janusz, Karbownik Jacek, Pociecha Edward, Szymczyk Janusz, Łabowski Stefan, Gemza Krzysztof, Kula Zofia,II Ołtarz: koło p. Bugajskich (i tam zawrócimy), Michniak Andrzej, Kmak Wacław, Niedośpiał Tomasz, Trojanowicz Mateusz, Hojsak Sebastian, Hojsak Stefan, Wójcio Stefan, Gryboś Zbigniew, Pawełczak Jan,III Ołtarz: koło p. Cebulów przygotowują: Maciuszek Stanisław, Łukasik Janusz, Waszczyszak Helena, Piątek Renata, Kita Zbigniew, Makowiec Kazimierz, Matała Tomasz, Stępień Wacław,IV Ołtarz: koło plebani: Piątek Paweł, Pierzga Leszek, Świątek Dariusz, Kita Zdzisław, Stępień Zbigniew, Mikulski Arkadiusz, Edward, Bielski Rafał, Warzecha Jan, (gospodarze są pominięci!)
  • W piątek wsp św. Justyna, Dzień Dziecka – modlimy się za dzieci, pierwszy piątek miesiąca – od godz. 8.00 odwiedzam chorych w domach, po południu od 17.15 spowiedź.
  • W sobotę w naszej diecezji rocznica konsekracji katedry w Rzeszowie.
  • Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, dzieci, młodzież, także kandydatów do sakramentu bierzmowania – w środę po Mszy św. przygotowanie do procesji, a szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na majówce w tym roku.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, rano adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, to niedziela w oktawie Bożego Ciała, po sumie procesja eucharystyczna, zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziękuję nowożeńcom i ich rodzinie za opiekę nad kościołem, koszenie i proszę o podjęcie tej posługi przez następną rodzinę z kolejki.
 4. Dziękuję za ofiary na dzwony i na koszenie cmentarza. Zachęcam do refleksji nad wotum – duchowym darem na 200-lecie świątyni i 100-lecie Niepodległość. Dziękuje członkom Stowarzyszenia za inicjatywę majówek przy kapliczkach i Dzień Seniora, wszystkim za udział, Dyrektorowi Stadniny Koni Huculskich w Regietowie za bryczki na Dzień Seniora.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś.
 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 28 V 6.30  + Janina Siwek – od Marii i Andrzeja Konstanty z Podegrodzia
Wtorek 29 V 18.00  + Janina Siwek – od Genowefy i Stanisława Konstanty z Podegrodzia
Środa 30 V 18.00  + Janina Siwek – od Ewy i Zbigniewa Zaremby z Podegrodzia
Czwartek 31 V BOŻE CIAŁO 7.00  + Ks. Eugeniusz Reguła
8.30 Zdynia  + Julia Łaskawska – z okazji 99 urodzin
10.30  + Wiesław Niemasik – 17 r. śm.
Piątek 1 VI 18.00  + Janina Siwek – od Heleny i Mariana Konstanty z Olkusza
Sobota 2 VI 18.00  + Janina Siwek – od uczestników pogrzebu
Niedziela 3 VI 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia W int Zofii, która przyjęła chrzest i jej rodziców
10.30  + Tadeusz Siwek – 4 r. śm. I + Janina Siwek