1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa – PORADNIK jak przeżywać – rozpoczyna się Wielki Tydzień.
 2. Odpowiadając na apel Ojca św. i pasterzy kościoła stajemy do solidarnej modlitwy różańcowej w swoich domach i rodzinach. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 5 osób na nabożeństwie. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy. Transmisje nabożeństw z Bazyliki w Gorlicach i z różnych i sanktuariów, w TV Trwam, w mediach publicznych i prywatnych.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz.18.00, codziennie przed Mszą św. możliwość spowiedzi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • W poniedziałek o 13.00 pogrzeb + Józefa Maciuszka, uczestniczy tylko najbliższa rodzina (5 osób).
  • Rozpoczynamy świętowanie Triduum PaschalnegoPORADNIK jak przeżywać – w tym roku wyjątkowo, właściwie bez udziału wiernych (5 osób):
  • Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na pamiątkęustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.
  • Wielki Piątek: dzień cierpienia, męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 8.00 odprawię Drogę Krzyżową, w ciągu dnia świątynia będzie otwarta. Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00 – z Liturgią Słowa, Adoracją Krzyża i Komunią św., po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
  • Wielka Sobota: dzień ciszy i czuwania przy Panu Jezusie w grobie, świątynia będzie otwarta cały dzień, w domach zadbajmy o ciszę i poważny charakter tego dnia. Nie będzie błogosławienia pokarmów. Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 19.30.
  • Niedziela Zmartwychwstania: Rezurekcja o godz. 6.00 bez procesji; rozpocznie się od odśpiewania Ciebie Boga wysławiamy i błogosławieństwa parafii Najświętszym Sakramentem z drzwi świątyni – będą dzwonić dzwony. W Zdyni – Msza św. o godz. 8.00, suma o godz. 10.30.
  • Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w porządku niedzielnym.
 4. Serdecznie dziękuję za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam do opieki nad świątynią kolejną rodzinę. Serdecznie dziękuję p. Kazimierzowi Siwkowi i rodzinie za obcięcie krzewów przy dojściu do świątyni i plebanii. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej także w wersjach elektronicznych, oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Hojsak s. Stefana i Barbary, zam. Smerekowiec i Justyna Szynal c. Leszka i Barbary, zam. Uście Gorlickie zap. II
 7. Intencje mszalne:
Poniedziałek 6 IV 13.00  + Józef Maciuszek – pogrzebowa.
18.00  + Piotr Waszczyszak – od rodziny Łabowskich.
Wtorek 7 IV 18.00 W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.
Środa 8 IV 18.00  + Genowefa Gromala – 30 dzień po śmierci – od córki Elżbiety z rodziną.
Wielki Czwartek 9 IV 18.00 Dziękczynna za dar Eucharystii.
Wielka Sobota 11 IV 19.30  + Piotr Waszczyszak – od Zygmunta Gumulaka z rodziną.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 IV 6.00 Za parafian
8.00 Zdynia + Adam Dziamba – r. śm. Maria, Jerzy Dziamba
10.30  + Julian Kita – 3 r. śm.
Poniedziałek Wielkanocny 13 IV 7.00  + Wanda Betleja
8.30 Zdynia  + Roman Królczyk – 2 r. śm.
10.30 W intencji pewnej rodziny z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB.